آموزش حرفه ای مستر با آهنگ در اف ال استودیو و کیوبیس با OZONE 7 , Tracks cs

آموزش حرفه ای مستر با آهنگ در اف ال استودیو و کیوبیس با OZONE 7 , Tracks cs

آموزش حرفه ای مستر با آهنگ OZONE 7 , Tracks cs


آموزش اصولی و روشهای مستر کردن حرفه ای یک آهنگ
آموزش مستر کردن اهنگتان با دو برنامه OZONE7- T RACKS
فیلمهای آموزشی روی هر دو برنامه اف ال و کیوبیس که به شما کمک به سزایی خواهد نمود .

فروش وی اس تی

 

مقدمه ی این کتاب را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم :

مسترینگ یا مستر کردن آهنگ در زنجیره مراحل تولید یک آهنگ یا آلبوم آخرین حلقه است.بعد از میکس نمودن آهنگ یک فایل صوتی استریو داریم که به شکل تک آهنگ یا در قالب یک آلبوم موسیقی به مخاطبین عرضه خواهد شد. اما قبل از انتشار آهنگ یا آلبوم لازم است تک تک  آهنگهاي آلبوم مستر شوند.

در اینجا دو عبارت تا حدودي شبیه به هم اما متفاوت داریم . اول مستر کردن آهنگ و دوم مستر کردن آلبوم است.مستر کردن آهنگ مفهومی است که در این مجموعه خواهید آموخت شامل فرایندي براي جلا بخشیدن و نزدیک نمودن صداي آهنگ به صداهاي تجاري و تولید شده حرفه اي. مفهوم دوم یعنی مستر کردن آلبوم شامل فرایند آماده سازي یک آلبوم شامل چند تراك است. در این مرحله آهنگهاي مستر شده را باید در قالب یک سی دي سازماندهی نمایید. ترتیب اجراي آهنگها در آلبوم و فاصله سکوت مناسب بین هر دو آهنگ و شدت صداي عمومی آلبوم را باید تنظیم نمایید. در این مجموعه در مورد این فرایند آموزشی ارائه نخواهد شد.

مسترینگ آهنگ اغلب به عنوان یک فن و یا هنر اسرار آمیز تلقی می شود.مستر کردن آهنگ مانند سایر مراحل ساخت و انتشار یک آهنگ مستلزم داشتن مهارت و دانش و ابزارها و تجهیزات مناسب است. در حالی که در بیرون از ایران و به خصوص در غرب که در حال حاضر قطب صنعت موسیقی است و رقابت خیلی نزدیک و شدید تر از ایران است همه تلاش می کنند تا تجربیات و آموخته ها و دانش خود در زمینه مسترینگ آهنگ را در اختیار همگان قرار دهند و حتی مستر من  هاي حرفه اي در تمامی گفته ها و نوشته هاي خود تاکید می کنند که داشتن دانش و مهارت و تجربه مهمتر از داشتن تجهیزات و ابزارها است. اما متاسفانه در ایران خیلی ها می خواهند این عملیات و این مرحله از آهنگسازي را یک مرحله بسیار دشوار پیچیده و دست نیافتنی نشان دهند. آنها ادعا می کنند که مستر کردن آهنگ مستلزم فراگیري مهندسی صدا و یادگیري فرمولهاي پیچیده ریاضی و استفاده از ماشینهاي بسیار پیچیده است که بسیار گران قیمت هستند و هر کسی توان خرید و استفاده از آنها را ندارد. در این مجموعه می خواهم اسرار این هنر را آشکار نموده وشما را با روشهاي حرفه اي مستر کردن آهنگ و دستیابی به یک آهنگ مستر شده حرفه اي آشنا کنم. می خواهم به شما نشانپ دهم که دانش و آگاهی و تجربه در مورد تکنیکهاي مسترینگ می تواند تا حدود زیادي کمبود تجهیزات و ابزارها را جبران نمایدو اینکه شما تا زمانی که به روش آماتور کار می کنی این توانایی را خواهید داشت تا با همان امکانات سخت افزاري و نرم افزاري که در اختیار دارید آهنگهایتان را به شکلی مستر کنید تا به استانداردهاي تجاري و حرفه اي نزدیک باشند. هدف اصلی مستر کردن یک آهنگ آماده سازي آن براي انتشار نهایی است به شکلی که صداي منتشر شده حداقل همه جنبه ها و و یژگی هاي ایجاد و تنظیم شده در مرحله میکس را داشته باشد. شما آهنگتان را میکس نموده اید. اجراها و رکوردها مناسب هستند و میکس نیز بدرستی و بر اساس اصول حرفه اي انجام شده است . اما هنگامی که آهنگ را روي سی رایت می کنید و در وسایل گوناگون پخش صدا گوش می کنید احساس می کنید که آهنگ شما نسبت به آهنگهاي دیگر که به روش تجاري تولید شده اند چیز یا چیزهایی را کم دارد.

در این مجموعه می آموزید چگونه با استفاده از ابزارهاي مناسب و تکنیکهاي بسیار ساده صداي میکس شده آهنگتان را به صداي مستر شده تجاري نزدیک کنید حتی با یک لپ تاپ یا یک کامپیوتر شخصی و بدون استفاده از تجهیزات استودیویی.

مستر کردن آهنگ سه رکن اصلی دارد:
رکن اول دانش و آگاهی و تجربه در مورد اهداف و اصول و تکنیکهای حرفه ای مستر کردن آهنگ است. رکن دوم ایجاد یک سیستم مانیتورینگ مناسب است. سیستم مانیتورینگ شامل اسپیکرها و محیط مناسب و ابزارهای کمکی مانیتورینگ و از همه مهمتر توانایی و تجربه در شنیدن و تشخیص مشخصات جریان صدا توسط فردی است که کار مستر کردن را انجام می دهد.
رکن سوم نوع ابزارهایی است که برای مستر کردن از آنها استفاده می کنید و البته داشتن دانش و مهارت کافی برای بهره گیری از این ابزارها.
در این مجموعه رکن اول و رکن سوم کار مستر کردن آهنگ را به شما آموزش خواهم داد. در مورد اهداف و نوع روال عملیات لازم در مستر کردن آهنگ مطالب بسیار مفیدی را می آموزید. همچنین روش استفاده از دو سوییت نرم افزاری طراحی شده برای مستر کردن آهنگ که بسیار هم پر استفاده و پر طرفدار هستند یعنی سوییت izotope ozone و سوییت T-RACKS CS را بطور کامل و کاربردی خواهید آموخت. در عین حال در انتهای این مجموعه به شما یاد می دهم حتی بدون ابزارهای تخصصی و فقط با استفاده از پردازنده هایی که در اختیار دارید یک مستر حرفه ای برای آهنگهایتان انجام دهید

فروش وی اس تی

با عضویت در کانال تلگرام و کانال واتساپ و پیج اینستاگرام alovst از جدیدترین دانلودهای رایگان روزانه مطلع شوید
تبلیغ در الو وی اس تی
مطالب مشابه
قبلی
بعدی
بخش نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان

عضویت اشتراک رایگان
رایگان
 • سرعت نامحدود
 • حجم نامحدود
 • تمام محصولات
 • بدون انتظار
 • قابلیت Resume
 • اینترنت نیم بها

کمک داوطلبانه

حامی الو وی اس تی شوید
دلخواه
 • سرعت نامحدود
 • حجم نامحدود
 • تمام محصولات
 • بدون انتظار
 • قابلیت Resume
 • اینترنت نیم بها
دسترسی سریع
 
 
آخرین آپدیت ها
محبوب ترین ها
دسته بندی
کانال رسمی سایت الو وی اس تی سایت الو وی اس تی را فالو کنید
آرتیست شو